Основни насоки за отглеждане на лози

Основни насоки за отглеждане на лози

Основни насоки за отглеждане на лози

Blog Article

От избора на материалите зависи дали ще бъде максимално добре изпълнено фиксирането на тела към коловете. Тази операция се изпълнява много по-качествено на подпорни колони, произведени от напрегнат бетон, тръби от неръждаема стомана или от механично отрязана дървесина, импрегнирана чрез потапяне във вана за по-висока устойчивост на загниване.

С това се ограничава водната и ветровата ерозия на почвата, и се постига по равна повърхност на почвата в междуредията.

Дори лозя, където се практикува подпиране на леторастите на единичен кол залагат на качество и дълготрайност. Коловете осигуряват по-добро разпределение на топлината и проветрение на лозите и предпазват леторастите от прекършване под напора на ветровете и дъждовните порои.

Какви фуражи трябва да заделите за вкусна коледна пуйка

От прекия контакт с кислорода, багрилните вещества изразяват по-ярко цвета си, а виното придобива по-наситен червен цвят.

Разликата с обикновената копулация е във вида на отрезите. На калема трябва да направим отрез, който е клинообразен.

/ Аминокиселини Хоби торове Водоразтворими торове Водоразтворими торове

Подобна обработка е много полезна и се препоръчва при сухи и тежки сбити почви.

След това всяка година се реже по една и съща възприета стандартна схема, няма специални причини тя да се променя.

През втората и третата година те се торят само с азотни торове, за да се осигури бърз растеж и да се ускори формирането на високостъблени лози, които бързо встъпват в плододаване.

неправилна резитба, нанасяне на механични повреди при обработката, повреди от вредители и недостатъчни грижи, лозите отслабват. Формата им се нарушава и те закържавяват. За възстановяване на формировката и жизнеността на такива лози, за да могат те да започнат отново да растат и плододават нормално, особено голямо значение има извършването на правилна резитба. При такива случаи се налага внимателно лозя да се почистят всички сухи части на главината, да се подменят силно повредените засъхващи рамена и да се оставят къси резервни чепове.

Така е възможно за три години да се създадат нови рамена, а гроздето да се появи само на едногодишния прираст.

Вече на пазара има косачки и с палцев режещ апарат, както и ротационни косачки, които наситняват окосената маса и я разпръскват по цялата повърхност на междуредието.

Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите

Report this page